Pomagamy Rodzinom i Bliskim Godnie Pożegnać Zmarłych

Pogrzeb opozycjonisty, prokuratora Aleksandra Herzoga

W poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku, na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, pożegnano zmarłego 1 stycznia 2024 roku prokuratora Aleksandra Herzoga. Był on zasłużonym prokuratorem Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku, orędownikiem niezależności prokuratury i zawodu prokuratora, a także uczestnikiem ruchu opozycyjnego w latach 80.

Wśród osób, które uczestniczyły w pogrzebie, byli m.in. wiceministra sprawiedliwości Maria Ejchart, która wygłosiła mowę pożegnalną w imieniu Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, Andrzej Seremet oraz przedstawiciel Solidarności Edward Nowak, który podziękował Herzogowi za jego wkład w walkę o wolną Polskę. Swoje mowy pożegnalne wygłosili również przedstawiciele związków prokuratorów, radców prawnych oraz związków strzeleckich. Prokuratora żegnało wielu przyjaciół oraz współpracowników, którzy złożyli kwiaty na jego grobie. Uroczystość przebiegała przy honorowej asyście Policji.

Nasz zakład pogrzebowy pełnił służbę podczas ostatniego pożegnania Aleksandra Herzoga. Uroczystość przeprowadzono w zgodzie z krakowską tradycją pogrzebową. Ceremonię prowadził Mistrz Ceremonii Marcin Kruk – miała ona charakter świecki. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy towarzyszyć tak zasłużonemu zmarłemu w jego ostatniej drodze.