Pomagamy Rodzinom i Bliskim Godnie Pożegnać Zmarłych
Ostatnie pożegnanie Ottona Hodasa

Ostatnie pożegnanie Ottona Hodasa

W poniedziałek 29 stycznia na cmentarzu Rakowickim odbyła się ceremonia świecka ostatniego pożegnania Ottona Hodasa. Zmarły w wieku 88 lat długoletni prezes Nadwiślanu Kraków, został pożegnany przez najbliższych, znajomych, współpracowników, przedstawicieli Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i władz miasta Krakowa.

Otton Hodas był byłym szefem Izby Rzemieślniczej w Krakowie i prezesem Juvenii Kraków. Urodził się w roku 1935 i od młodości związany był ze sportem. Jako chłopak trenował piłkę w Wiśle Kraków i pozostał jej kibicem do samego końca. 

Janusz Kozioł, doradca prezydenta Krakowa ds. sportu, wygłosił ciepłe, osobiste pożegnanie, a Krzysztof Kowalski, członek zarządu Nadwiślanu, przypomniał, ile Hodas zrobił dla klubu, któremu szefował ponad 30 lat. Poczty sztandarowe Nadwiślanu i MZPN odprowadziły prezesa-ikonę Nadwiślanu do Alei Zasłużonych przy ul. Prandoty. Reprezentujący klub kajakarze złożyli hołd zmarłemu, podnosząc wiosła nad urną. 

Spoczniesz obok Janusza Filipaka, prezesa Cracovii i obok prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, twojego przyjaciela Ryszarda Niemca. Tuż obok pochowany jest jeden z najbardziej charakternych wiślaków, Adam Musiał” – zauważył prowadzący ceremonię Marcin Kruk.

Otton Hodas zmarł 18 stycznia 2024 r. Był człowiekiem, który wierzył w siłę młodzieży z krakowskiego Kazimierza. Niech spoczywa w pokoju. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *